mobil: +421 911 556 331, e-mail: mail@krajciova.sk, web: www.krajciova.sk

1.5.16

Eric Schmidt a Jonathan Rosenberg: Ako funguje GoogleEric Schmidt (vpravo)
V rokoch 2001 až 2011 zastával pozíciu výkonného riaditeľa Googlu. Počas toho obdobia dohliadal na rast firmy od startupu v Silicon Valley až po vypracovanie sa na globálneho technologického lídra, ktorý má dnes ročné výnosy viac ako 55 miliárd dolárov a pobočky vo viac než 40 krajinách. Eric je dnes predsedom predstavenstva Googlu.

Jonathan Rosenberg
Prišiel do Googlu v roku 2002 a mal na starosti dizajn a vývoj zákazníckych, reklamných a partnerských produktov firmy, medzi ktoré patrí napríklad Vyhľadávanie, Ads, Gmail, Android, Apps a Chrome. V súčasnosti pôsobí ako poradca výkonného riaditeľa Googlu Larryho Pagea.

napísali prekrásnu knihu

AKFUNGUJE  GOOGLE 


Keď som bol mladší a prvýkrát som sa začal zamýšľať nad svojou budúcnosťou, povedal som si, že buď sa stanem profesorom, alebo založím firmu. Cítil som, že nech si vyberiem ktorúkoľvek z týchto možností, získam veľkú mieru samostatnosti-slobodu zamýšľať sa nad základnými princípmi a fyzikálnymi zákonmi nášho sveta, nie iba prijímať prevládajúce „učenie“. Larry Page, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Googlu. 


http://martaknihy.blogspot.sk/2015/08/eric-schmidt-jonathan-rosenberg-ako.htmlObsah
     - Úvod
     - Kultúra
     - Stratégia
     - Talenty
     - Komunikácia
     - Inovácie
     - Záver
     - Postrehy


Kniha je o manažmente a inováciách manažmentu. Autori prišli do Googlu z firiem, ktoré fungovali na princípoch manažmentu 20. storočia. V Googli sa museli učiť všetko odznova. V knihe porovnávajú starý systém riadenia so systémom riadenia v startupovej firme 21. storočia. Po niekoľkých rokoch práce v Googli sa podelili s nami o nové cenné skúsenosti.

Kniha je plná pozoruhodných myšlienok, názorov, rád a poučení pre začínajce firmy, ale aj pre staršie firmy, ktoré chcú manažovať ľudí v 21. storočí. Ak vás oslovia slová: hodnoty, sloboda, meritokracia, kreativita, nadšenie, šikovnosť, technické poznatky, transparentnosť informácií, dáta a kombinatórna inovácia, určite si knihu prečítajte.

Google patrí medzi moje najobľúbenejšie firmy. Keď som začala pred 10 rokmi podnikať, bola som nadšená produktmi, ktoré dával Google používateľom zadarmo. O Googli som sa dozvedela z kníh, ktoré u nás vyšli. Okamžite sme si porozumeli. Systém práce v Googli silne ovplyvnil moje uvažovanie a tiež moju prácu.

Moje nadšenie z Googlu vyvrcholilo v roku 2015, na dovolenke v USA. Cestou z Monterey do San Francisca sme prechádzali cez Silicon Valley. V Mountain View sme zišli z diaľnice a navštívili sme firmu Google. Bol to pre mňa neskutočne silný zážitok.

Čítať knihu o Googli je ako rozprávať sa s priateľom. Budem rada, ak bude Google tiež vašim kamarátom a vďaka poznatkom z knihy, možno aj radcom, ako riadiť vašu firmu.

Knihu som spracovala do minútových učebných stránok, ktoré budem postupne zverejňovať ako seriál na tomto blogu. Prajem vám príjemné sledovanie príspevkov.

Ako funguje Google: článok

Kniha
Eric Schmidt a Jonathan Rosenberg, Ako funguje Google, Ikar, 2015

Žiadne komentáre: